O nás

Alexandra Fujeríková

právny asistent


Prečo som sa rozhodla študovať právo?

Možno to bude znieť, ako úplné klišé, ale od malička som mala silný cit pre spravodlivosť. Aj z tohto dôvodu som vedela, že sa raz chcem venovať boju proti nespravodlivosti a takisto pomoci ľuďom. Tak ako lekár a učiteľ, si myslím, že advokát je aj poslaním, nie len povolaním. Právo bolo pre mňa jasnou voľbou už počas základnej školy. Na otázky, ako som to mohla v tak mladom veku vedieť a prečo zrovna právo, rada odpovedám veľmi jednoducho, a to: „Proste som cítila, že je to tá správna cesta pre mňa a pre moje určenie.“

Čomu sa venujem?

Už od augusta 2020 pracujem v kancelárii na pozícii právneho asistenta, mojou úlohou je vykonávanie administratívnych ale aj jednoduchších právnych a správcovských úloh.

Čomu by som sa chcela venovať v budúcnosti?

Už počas prvého ročníka štúdia práva si moje srdce získalo Ústavné právo, preto by som sa do budúcna chcela venovať najmä tejto oblasti. Okrem toho ma veľmi baví daňové právo a obchodné právo, ktorému som prišla na chuť aj vďaka práci v advokátskej kancelárií 4JUSTICE, nakoľko sa táto kancelária zameriava najmä, ale nie len, na túto oblasť.

Niečo málo o mne?

Okrem práva sa veľmi rada venujem samoštúdiu v oblasti histórie, či učeniu sa nových jazykov, napr. turečtiny, arabčiny. Mojím obľúbeným citátom je: „Každý je strojcom svojho šťastia.“ - Titus Maccius Plautus. Vždy si na tento citát spomeniem najmä vtedy, keď nie som s niečím spokojná a práve to ma aj motivuje, pretože všetko je to skutočne v mojich rukách :).

Vzdelanie

Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave 2019 - súčasnosť

Alexandra Fujeríková

Sme dynamický, pracovitý a kompetentný tím advokátov a právnikov, ktorí vám ochotne pomôžu vyriešiť Vašu situáciu.

Prečo sme si vybrali názov 4JUSTICE a čo vlastne znamená

4JUSTICE – (čítaj [for džastis]) pri výbere názvu našej advokátskej kancelárie sme sa trošku pohrali s anglickou číslovkou 4 a jej výslovnosťou v anglickom jazyku – for – čo znamená „pre“. Názov sa tak dá do slovenčiny preložiť ako „pre spravodlivosť“. A práve to je úlohou našej advokátskej kancelárie – zabezpečovať spravodlivosť.