O nás

Martina Tomová

Právny asistent


Prečo som sa rozhodla pre právo

Na štúdiu práva ma baví hlavne tá dynamickosť a rôznorodosť, pretože sa nemusím striktne orientovať len na jednu oblasť, ale existuje široké spektrum oblastí práva, ktorým sa po skončení právnickej fakulty môžem venovať. Zároveň sa nemôže stať, že by sme v práve narazili na monotónnosť, keďže celý právny systém je jeden živý proces, ktorý sa neustále mení a my ako právnici s ním musíme udržiavať tempo.

Ja som typ človeka, ktorý sa teda nerád nudí a štúdium práva mi zabezpečilo, že ma nuda obchádza veľkým oblúkom. ???? Aj keď to je niekedy naozaj náročné, tak by som určite nemenila a som presvedčená o tom, že som sa rozhodla správne.

Čomu sa venujem...

Môj post právneho asistenta spočíva vo vypomáhaní advokátkam, ktoré nám vždy zadelia určité úlohy, prostredníctvom ktorých sa čoraz viac dostávame do styku s právnou praxou. To je pre študenta, ktorý zatiaľ vnímal právo predovšetkým z teoretického hľadiska veľmi dôležité.

Práca právneho asistenta pozostáva primárne z prípravy rôznych zmlúv, návrhov, výziev, taktiež aj právnych analýz skutkových a právnych stavov. Našou úlohou je aj kontrola a sledovanie štádií konaní, aby nám nič neušlo a všetko sa podávalo včas. A v neposlednom rade je našou prácou  komunikácia so súdmi a rovnako aj s klientami.

Niečo málo o mne..:)

Svoj voľný čas trávim najradšej s priateľmi, rodinou a samozrejme s mojim psíčkom, ktorý je veľký fanúšik pohybu a vždy keď prídem domov s ním absolvujem všetky jeho obľúbené aktivity. Neopovrhnem ani dobrým seriálom, či zaujímavou knihou. ????

Vzdelanie

2020 - 2023 Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, bakalárske štúdium

2023 - súčasnosť Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, magisterské štúdium

Martina Tomová

Sme dynamický, pracovitý a kompetentný tím advokátov a právnikov, ktorí vám ochotne pomôžu vyriešiť Vašu situáciu.

Prečo sme si vybrali názov 4JUSTICE a čo vlastne znamená

4JUSTICE – (čítaj [for džastis]) pri výbere názvu našej advokátskej kancelárie sme sa trošku pohrali s anglickou číslovkou 4 a jej výslovnosťou v anglickom jazyku – for – čo znamená „pre“. Názov sa tak dá do slovenčiny preložiť ako „pre spravodlivosť“. A práve to je úlohou našej advokátskej kancelárie – zabezpečovať spravodlivosť.